Skip to content
Wyspy Morza Jońskiego

WYSPY MORZA JOŃSKIEGO 15 – 22 – 29.07.2023

ZAPRASZAMY NA REJS DO GRECJI 

Na pokładzie jachtu klasy premium, przez tydzień odwiedzimy najpiękniejsze miejsca, a towarzyszyć nam będą​: słońce, malownicze zatoki, tajemnicze jaskinie, dzikie plaże, piękna natura, opalanie oraz kąpiele w ciepłym, lazurowym morzu.

Naszą grecką przygodę zaczynamy na Korfu. To druga co do wielkości wyspa Morza Jońskiego. Słynie z wyśmienitej oliwy z oliwek oraz bogactwa roślinnego. Miasto Korfu, które jest stolicą wyspy leży na półwyspie i zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

A na trasie naszego rejsu m.in.:

 • Paxos – niewielka, zielona wyspa na południe od Korfu. Stworzona przez Posejdona, gdy swoim trójzębem odłupał południowy kraniec Korfu, aby stworzyć piękne i spokojne miejsce do spotkań z ukochaną Amfitrytą. Jej zachodnie wybrzeże charakteryzuje się licznymi klifami, łukami skalnymi, pięknymi grotami i obłędnym turkusem wody
 • Antipaxi – ta leżąca na południe od Paxos wyspa ma zaledwie 3,5km długości i 1,5km szerokości. Turystów i żeglarzy co roku przyciągają tu liczne, malownicze zatoczki z pięknymi, piaszczystymi plażami. Niektórzy porównują je swym urokiem do Karaibów.
 • Lefkada – nazwa tej wyspy pochodzi od słowa lefkos (biały) i nawiązuje do koloru skał zachodniego wybrzeża. Charakterystycznym punktem krajobrazu jest przylądek Lefkada – majestatyczne 80-metrowe urwisko gdzie stała świątynia Apolla. Kolejnymi atrakcjami wyspy są malownicze wodospady, kaniony i bajeczne plaże – najsłynniejsza z nich plaża Porto Katsiki uwieczniona jest na większości greckich pocztówek.
 • Itaka – legendarna ojczyzna Odyseusza. Główny port i zarazem stolica wyspy – Vathi leży w głebokiej zatoce. Warto wybrać się w głąb wyspy by oprócz ruin podziwiać niezwykłe widoki roztaczające się z tej górzystej wyspy.
 • Kefalonia – to największa wyspa archipelagu Wysp Jońskich. Jedna z plaż Kefaloni – Myrtos znajduje się wśród 30 najpiękniejszych plaż na świecie.
 • Meganisi – cisza, spokój, przepiękna natura, mnóstwo malowniczych zatoczek – tak opisywana jest Meganisi. Składa się z „kompleksu” mniejszych wysepek, bo w jej skład wchodzą jeszcze Skorpios oraz Sparti i Kythros.
 • Kalamos – stromo opadające brzegi sprawiają wrażenie, że wyspa jest nieprzyjazna, jednak w południowo-wschodniej części Kalamos znajduje się doskonała zatoczka do postoju na kotwicy i podziwiania pięknych greckich krajobrazów.

TERMIN I PLANOWANA TRASA

15.07 – 22.07.2023 (sobota – sobota) – Korfu Marina Gouvia – Paxos – Preveza – Vasiliki – Antipax – Korfu Marina Gouvia – 2 wolne miejsca

22.07 – 29.07.2023 (sobota – sobota) – Korfu Marina Gouvia – Paxos – Preveza – Vasiliki – Antipax – Korfu Marina Gouvia – brak miejsc

Trasa uzależniona od warunków pogodowych i potrzeb załogi.

NASZ JACHT

Naszą żeglarską przygodę spędzimy na 15 metrowym jachcie klasy premium – Bavaria 51 cruiser, rok produkcji 2018.

Wyposażony będzie w 5 dwuosobowych kabin.

Dla naszego komfortu messa nie będzie dodatkową kajutą.

Na jachcie będą 3 łazienki z prysznicami, w pełni wyposażony kambuz, ponton.

CENA ZA OSOBĘ za tydzień

650 euro

I rata – 350 euro – w chwili zapisu

II rata – 150 euro – do 25.03.2023 roku

III rata – 150 euro – do 30.06.2023 roku

CENA OBEJMUJE

 • opiekę skippera – Piotr Suski
 • miejsce w kajucie dwuosobowej
 • podstawowe szkolenie z zakresu nawigacji i prowadzenia jachtu żaglowego
 • koszulkę rejsową​

CENA NIE OBEJMUJE

 • kasy jachtowej – około 250 euro / osoba / tydzień – przeznaczonej na wspólne wyżywienie, opłaty portowe, paliwo – zgodnie z etykietą żeglarską skipper nie dokłada się do kasy jachtowej – płatne gotówką w dniu zaokrętowania, rozliczenie po skończonym rejsie
 • 50 euro transit log – sprzątanie jachtu, pościel (poduszka, prześcieradło, poszewka), ręczniki, ubezpieczenie kaucji – płatne gotówką w dniu zaokrętowania
 • biletu samolotowego
 • osobistego ubezpieczenia

WPŁATY w EURO

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej COLUMBUS

Siemieńskiego 17/60

02-106 Warszawa

94 1160 2202 0000 0002 2480 2820